Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Realizacja porozumienia o strefie wolnego handlu UE-Ukraina wymaga zaangażowania obu stron

dmc 17:45 10 grudnia 2015
Ryszard Czarnecki FOT. ECR
1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie umowa o strefie wolnego handlu między Unią Europejską i Ukrainą. W związku z tym wydarzeniem Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego odpowiedzialny za politykę wschodnią zorganizował konferencję poświęconą przygotowaniu obu stron porozumienia do jego implementacji.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Anatolij Kinakh, były premier Ukrainy, Vasyl Khmelnytsky, wiceprzewodniczący Ukraińskiej Ligi Przemysłowców i Przedsiębiorców oraz Victor Galasyuk, przewodniczący parlamentarnej komisji ds. przemysłu i przedsiębiorczości w Verkhownej Radzie.

– To jest umowa dwustronna i zarówno przed Ukrainą jak i przed UE jest jeszcze bardzo wiele pracy, by porozumienie było skutecznie realizowane – mówił Czarnecki, podkreślając, że Kijów musi kontynuować pracę na rzecz wdrażania unijnych standardów. – Unia z kolei musi nadal oferować otwarte podejście i wsparcie techniczne dla wspomagania Ukrainy w tym zakresie – dodał.

Wiceprzewodniczący PE wskazywał na konieczność zwiększenia znaczenia roli biznesu w intensyfikacji stosunków handlowych i poszukiwania nowych partnerów i możliwości w relacjach dwustronnych. – Z jednej strony może to zwiększyć konkurencyjność europejskiego biznesu i pomóc w zmniejszeniu cen dla konsumentów a z drugiej otworzy szansę na tworzenie nowych miejsc pracy – przekonywał Czarnecki.

Źródło: Komunikat prasowy ECR, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze