Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Prezes Kaczyński jako frontman i... genialny wynik!

PR 8:03 27 maja 2019
Gościem poranka w Telewizji Republika był europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). - Rzecz niebywała! Jarosław Kaczyński poprowadził nas do zwycięstwa. To otwiera drogę w wyborach parlamentarnych. Będziemy dalej pracować – mówił gość.

 

Europoseł Ryszard Czarnecki witając się z widzami Telewizji Republika podkreślił, że to bardzo dobry dzień.

- Osiem pkt. proc. to jednak nokaut co by nie powiedzieć. Pis nie wygrał jeszcze do tej pory wyborów europejskich a teraz zrobił to z przytupem. Na teraz, to 27 mandatów, to rekord Polski. Najwięcej do tej pory miała PO - 25 mandatów. Rzecz niebywała. Jarosław Kaczyński poprowadził nas do zwycięstwa. To otwiera drogę w wyborach do parlamentarnych. Będziemy dalej pracować – mówił Czarnecki.

Gość podkreślał także swoje zadowolenia z frekwencji w wyborach, która była dwukrotnie wyższa niż w poprzednich. Odnosząc się do przedwyborczych sondaży, przypominając, że były głosy mówiące o tym, że część wyborców PiS nie pójdzie głosować gdyż zajęta jest usuwaniem skutków powodzi i podtopień.

- Nie będę publicznie przy kobiecie kopał Tomasza Lisa, ale były sondaże gdzie KE wygrywała. A to nokaut - PiS wygrał – podkreślił.

Ryszard Czarnecki odniósł się także do wyników Konfederacji wskazując, że mogła ona odebrać część głosów PiS-owi oraz Kukiz’15. Zapowiedział, że niebawem rozpoczną się działania związane z tworzenie w Unii frakcji Konserwatystów i Reformatorów z udziałem europosłów PiS, stwierdził jednak, że co innego będzie zapewne dla Polaków Ciekawsze.

- Będą zmiany w rządzie. One są nieuniknione. Weszło dużo ministrów i wiceministrów do europarlamentu. Może nawet Elżbieta Rafalska. Zmiany będą na początku lipca, kiedy obeni ministrowie obejmą mandaty w UE - oznajmił.

Czarnecki podkreślił także znakomity wynik wicepremier Beaty Szydło wskazując, że pobiła ona rekord ilości głosów.

- Ona była jedną z twarzy kampanii. Prezes Kaczyński jako frontman i genialny wynik – powiedział.

 

Czytaj także:

Dane od PKW z 95,9 proc. komisji wyborczych: przewaga PiS rośnie, Konfederacja poza burtą!

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze