Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Polska powinna wykorzystać sytuację i odejść od ustaleń ws. uchodźców

dmc 10:31 23 listopada 2015
Ryszard Czarnecki, PiSTELEWIZJA REPUBLIKA
Europoseł PiS Ryszard Czarnecki powiedział w Radiu ZET, że ze względu na zamachy w Paryżu i wzrost zagrożenia atakami terrorystycznymi Polska powinna odstąpić od ustaleń dotyczących przyjęcia imigrantów.

Polityk przypomniał słowa prezydenta Francji, Francois Hollande'a, który w specjalnym wystąpieniu przed francuskim parlamentem stwierdził, że podczas zamachów "to Francuzi zabili Francuzów". Czarnecki podkreślił, że "ci Francuzi byli muzułmanami i nie należy tego lekceważyć".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiej powiedział, że nie chce przyjmowania imigrantów, którzy wyznają islam. – Mogę sobie wyobrazić, że przyjmiemy sprawdzonych wcześniej uchodźców, chrześcijan czy Jazydów. Ale ataki terrorystyczne w Paryżu pokazały, że im więcej tych uchodźców muzułmańskich, tym większe zagrożenie – dodał.

Jego zdaniem Polska wykazała się tolerancją i otwartością, przyjmując w latach 90. Uchodźców z Czeczenii. Dziś Polska, kraje bałtyckie i państwa grupy wyszehradzkiej, które nigdy nie miały kolonii, nie muszą płacić z tego tytułu odsetek, co dziś robi Francja, kraje Beneluksu, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania – oświadczył Czarnecki.

Źródło: Radio ZET

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze