Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Polacy to madry naród i nie pozwolą zaczarować rzeczywistości

AS 14:22 6 października 2019
Telewizja Republika
W ostatniej części programu Telewizji Republika "Polityczna kawa" gościem redaktora Tomasza Sakiewicza był europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Ryszard Czarnecki odpowiedział na zarzuty dotyczące tego, że zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków nie jest sukcesem rządu.  – Można równie dobrze mówić, że obecny rząd nie ma nic wspólnego ze wzrostem gospodarczym, wprowadzeniem 500 +, wyprawką szkolną, obniżeniem wieku emerytalnego i możemy tu jeszcze wiele innych dokonań wymienić - stwierdził.

– Myślę, że Polacy to mądry naród i nie pozwolą zaczarować rzeczywistości - mówił.

– Nie chciałbym użyć słowa sukces, to jest raczej powrót do pewnej symetrii. Amerykanie od dawna nie mieli wiz do Polski.
Dobrze, że to obecnie przeszło do czasu przeszłego dokonanego i chociaż oczywiście jest to na razie decyzja prezydenta, a w sensie formalno-prawnym kompetencje w obszarze wizowym, czyli zielonego świata należą do kongresu USA, parlamentu - powiedział europoseł.

– Trump wygrał dzięki temu, że w tych Stanach, gdzie walka toczyła się do końca, zagłosowali na niego polscy Amerykanie, czy amerykańscy Polacy którzy wcześniej głosowali na demokratów a teraz zagłosowali na niego - powiedział Ryszard Czarnecki.

– Nie sądzę, żeby pojawiły się jakieś problemy, w przyjęciu regulacji przez kongres - ocenił.

 – To, że ta decyzja jest ogłoszona teraz, przed wyborami, to jest decyzja Trumpa. Niektórzy uważają, że w oczywisty sposób wspiera rząd w Polsce. W polityce przypadków nie ma, ale będę dyplomatą i powiem, że cieszę się władze amerykańskie i polskie mają taką dobrą chemię - dodał polityk. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze