Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: patrząc na media w Polsce, to hejt na wspólnotę wierzących jest obecny

PR 8:08 17 września 2019
Telewizja Republika
W programie „Prosto w oczy” w Telewizji Republika, swoje poglądy starli: reprezentująca Lewicę Razem, Julia Zimmermann oraz europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

 

Kandydatka Lewicy Razem odnosząc się do „Paktu dla kobiet” w którym zawarte są takie postulaty jak prawo do aborcji do 12 tygodnia, dostęp do antykoncepcji czy refundacja In Vitro mówiła, że Koalicja Obywatelska nie poparła wprost tego projektu.

- Ustami Kidawy-Błońskiej usłyszeliśmy, że będzie ona bronić kompromisu aborcyjnego. Nie wiadomo kto z kim go zawierał. Wprowadzając obecną ustawę zebrano ponad milion podpisów przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Żadna strona nie jest zadowolona, ciężko zatem mówić o kompromisie. Prawa kobiet to ważne zagadnienie dla lewicy. Jest tez równość płac w tym pakcie. Istnieje różnica w zarobkach między kobietami a mężczyznami i w Polsce jest spora różnica. To powoduje uzależnienie ekonomiczne – mówiła Zimmermann.

- Ja nie będę się odnosił do sporów wewnątrz pokłóconej opozycji. Ja jestem za ochroną życia. Co do płac, w Europie jest jeszcze większy gender gap. Trzeba dążyć by zarobki były w jakiejś mierze zrównane. Trzeba działać być może nawet między podziałami. A w przypadku ochrony życia, jest wiele kobiet za ochroną życia. Polacy są podzieleni. A co do kompromisu, on został zawarty w 92 roku i pani mówi, że obie strony były niezadowolone ale na tym polega kompromis. PO jest w dużej mierze już lewicowa i lewicowe postulaty by zrealizowała, ale nie chcą tracić poparcia przed wyborami – o czym świadczą wypowiedzi nagrane z ukrycia jak ta pana Grupińskiej - więc zrobią to po wyborach. Ja się z Lewicą nie zgadzam, ale chociaż wiemy co myślą – mówił europoseł PiS.

Goście odnieśli się także do tematu ideologii LGBT w Polsce.

- W Polsce mamy do czynienia z dyskryminacja. Wśród nastolatków, którzy odkrywają swoją seksualność jest wiele samobójstw. Ludzie boją się przyznawać w miejscu pracy, że żyją z osobą tej samej płci. Fakt, że ludzie się boją przyznać świadczy o dyskryminacji. Mamy liczne opowieści takich osób, że boją się o tym opowiadać. Osoby homoseksualne nie mogą wziąć ślubu. W Wielkiej Brytanii czy Holandii można. Konstytucja to dokument stworzony przez ludzi nie dany z góry – mówiła przedstawicielka Lewicy Razem.

- Krzyknę niczym opozycja „KONSTYTUCJA”! Ona definiuję małżeństwo jako związek osób 2 płci. Nienawistne napisy pojawiają obecnie się na drzwiach czy wnętrzach kościołów. Atakowani fizycznie są kapłani. Patrząc na media w Polsce, to hejt na wspólnotę wierzących jest obecny. To co urządzono nie pojedynczym księżom, to był totalny brak tolerancji. Hasła stop pedofilii w kościele, które uderzały w normalnych księży. A gdy próbowano zrobić to samo i krzyczano stop pedofilii wśród środowisk LGBT to osoby traciły prace. Atmosfera wobec homoseksualnych związków jest dużo lepsza teraz niż kilkanaście lat temu – stwierdził Ryszard Czarnecki.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze