Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Niemiecki bastion antyterrorystyczny padł

mg 22:17 22 lipca 2016
telewizja republika
– Dotychczas dwa duże państwa europejskie niemal unikały zamachów na większą skalę – Wielka Brytania i właśnie Niemcy. Niemieckie siły specjalne potrafiły nawet lokalizować tzw. samotne wilki. Okazało się, że także bastion antyterrorystyczny, jakim były Niemcy, padł – mówił w Telewizji Republika wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

– Polska wyciąga wnioski z tego, co się dzieje, Jest specjalna mobilizacja przed Światowymi Dniami Młodzieży, uszczelniono granice już na długo przed wydarzeniem i kontrola będzie utrzymana też po nim – zaznaczał Czarnecki, chwaląc Polskę za dobre przygotowanie. – Ustawa antyterrorystyczna była bardzo potrzebna, potrzebna jest również odpowiednia polityka imigracyjna, ważne, żeby wyciągnąć wnioski – podkreślał

Czarnecki zasugerował również, żeby, z racji tego, że mieszkamy w Europie, przygotowywać społeczeństwo na możliwy atak terrorystyczny. – Może lepiej dmuchać na zimne, pokazać ludziom, jak mają się zachować, kogo powiadomić, jak mają się chronić. To są rzeczy które niestety mogą się przydać – stwierdził.

Pytany o spodziewaną reakcję polityków europejskich na dzisiejszy zamach, Czarnecki stwierdził, że będzie taka sama, jak do tej pory. – Znam polityków europejskich, zaraz zrobią marsz i powiedzą że ksenofobia jest największym problemem. Ich nie stać na to, żeby przyznać się do błędu, a musieliby to zrobić – uznał.

W centrum handlowym Olympia w Monachium doszło do strzelaniny. Na miejscu pracuje policja, która mówi, że sprawców było trzech, trwają ich poszukiwania. Policja mówi o prawdopodobnym ataku terrorystyczny. Policja informuje o sześciu ofiarach.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze