Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki nie ma wątpliwości! „Budżet to wytrzyma. Te pieniądze trafią do ludzi”

pmb 12:55 24 lutego 2019
Fot. Telewizja Republika
Budżet to wytrzyma. Te pieniądze trafią do ludzi, to się przeniesie na konsumpcję. Dochody państwa się zwiększą. Te działania jeszcze bardziej nakręcą koniunkturę gospodarczą w kraju – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki, który był gościem red. Tomasza Sakiewicza w programie „Polityczna kawa” w Telewizji Republika.

W sobotę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił pięć nowych propozycji: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” w postaci najniższej emerytury – 1100 zł – dla każdego emeryta, oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i obniżenie kosztów pracy.

Zobacz wypowiedzi gości red. Tomasza Sakiewicza, który poprowadził „Polityczną Kawę”!

Ryszard Czarnecki, europoseł

Budżet to wytrzyma. Te pieniądze trafią do ludzi, to się przeniesie na konsumpcję. Dochody państwa się zwiększą. Te działania jeszcze bardziej nakręcą koniunkturę gospodarczą w kraju. (...) Ta propozycja dla młodych ludzi połączona z 500+ to wyraźny sygnał do pozostania w Polsce: tutaj nie będziecie musieli płacić podatków – mówił Czarnecki.

– Straciliśmy bardzo dużo jako państwo. Rodziny trzypokoleniowe z Polski, które mieszkają w Anglii, Irlandii czy Islandii to wielka wartość.

– Idzie osobno Partia Biedronia, idzie osobno partia Razem pana Zandberga… Opozycja jak jest pokłócona tak jest pokłócona – przekonywał Czarnecki.

Agnieszka Kamińska, dyrektor I Programu Polskiego Radia

– Zaproponowana oferta jest bardzo przemyślana, gdyż została skierowania do każdej grupy społecznej. Jest oferta dla młodych ludzi, dla emerytów, dla rolników, dla rodzin z dziećmi…

– Mam spore wątpliwości co do tego, czy ta koalicja się utrzyma po wyborach. Jeżeli każda z tych partii pójdzie w swoją stronę, to będziemy mieli bardzo poważny chaos. Ciągle nie wiem jak opozycja wyobraża sobie pozycję Polski w Unii Europejskiej – mówiła Kamińskia.

Jan Filip Libicki, PSL/Koalicja Europejska

– Dla mnie te obietnice są zaskakujące. Są również wątpliwe. Jeżeli rząd zbyt ostentacyjnie mówi, że ma pieniądze, to inne grupy mogą się zacząć po nie zgłaszać.

– Prezes Kaczyński wskazał, że trzeba walczyć z tym, że PiS się oskarża o polexit. Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma takiego planu. (...) Tą koalicję trzeba odczytywać jako koalicję w wyborach krajowych – mówił.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze