Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Merkel nie jest wcale taką czarodziejka polityczną

PR 8:03 21 listopada 2017
Telewizja Republika
Aleksander Wierzejski w poranku Telewizji Republika, rozmawiał z Ryszardem Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki na początku rozmowy odniósł się do obecnej sytuacji w Niemczech, czyli zerwania rozmów koalicyjnych. To rzeczywiście wiadomość dnia, czy tygodnia- stwierdził Czarnecki. Ważniejsze niż twitt Donalda Tuska. To jest komentowane jako niespodzianka. Niemcom grożą kolejne wybory, nie są w stanie stworzyć rządu. Był by to 2gi kraj w którym były by kolejne wybory. W zeszłym roku, taka sytuacja była w Hiszpanii. To znaczy, że Merkel nie jest wcale taką czarodziejka polityczną. Nowe wybory- poczucie niestabilności oznacza pewne osłabienie pozycji Niemiec które muszą się koncentrować na sytuacji wewnętrznej państwa, mniej mogą poświęcić czasu na kierowanie Europą- powiedział Ryszard Czarnecki.

Należy życzyć jak najlepiej naszym sąsiadom. Należy zauważyć sytuację u nas, mamy największe poparcie w kraju, jest stabilność. W innych krajach są to problemy. Jak we Francji, gdzie są demonstracje przeciwko władzy, prezydentowi. Polska jest oazą stabilności porównując z innymi krajami. Francja- rząd nie kontroluje sytuacji w gettach migrantów, Hiszpania- problem z Katalonią, Włochy czekające na wybory i najprawdopodobniej nie będzie tam większości. Na tym tle Polska jest krajem bardzo stabilnym i to widać- stwierdził wiceprzewodniczący.

czarn_razem_670

Ryszard Czarnecki zapytany o to, jakie reakcje w europie może wywołać zajęcie się Polski reformą sądownictwa powiedział, że tu nie chodzi o kryteria obiektywne, znaczące elementy tego co jest w wymiarze prawnym z innych krajów Unii Europejskiej, my chcemy wprowadzić u nas. Ci, którzy Polskę atakują, chcą osłabienia polski. Jesteśmy istotnym graczem w europie. Jesteśmy przeciwni dzieleniu- tego co chcą w UE. Polska staje się coraz groźniejszym kontrahentem gospodarczym. Daleko nam do Niemiec czy Francji, ale za 10-15 lat u nas będzie też zdecydowanie lepiej. Jeśli z Polski robi się antysemitów i rasistów może to doprowadzić do blokowania zagranicznych inwestycji w Polsce- stwierdził gość programu.

Wiceprzewodniczący udzielił komentarza odnośnie wizyty premier Szydło we Francji. Ja myślę, że pani premier będzie walczyła o kwestie pracowników delegowanych z Polski. Tu dużo udało się już uzyskać, np. odsunięcie w czasie tej decyzji. Ale myślę, że premier przedstawi wizję jaką ma polski rząd odnośnie UE. Macrona podejście spotyka się z oporem UE. Juncker nawet oświadczył, że jest przeciwny powołaniu osobnego parlamentu dla strefy euro, a co proponował Macron- powiedział na antenie Telewizji Republika Ryszard Czarnecki.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze