Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: jeśli potwierdzą się pomówienia, to pani ambasador należy wysłać film, w którym TVN wyśmiewał i poniżał Trumpa

pmb 7:59 27 listopada 2018
Flickr/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)
– Jeżeli potwierdzą się pomówienia medialne, to należy pani ambasador przesłać film, który obrazuje wieczór wyborczy w TVN-ie, gdy Donald Trump zostawał prezydentem. Trump był tam wyśmiewany i poniżany – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki, który był gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w Telewizji Republika.

Na początku rozmowy został poruszony temat konfliktu Rosji z Ukrainą.

– Jest to bardzo uważnie obserwowane. Jest to kolejny argument za utrzymaniem sankcji. Za kilka tygodni Unia Europejska będzie decydować o przedłużeniu sankcji wobec Federacji Rosyjskiej na kolejne pół roku. Być może te sankcje zostaną zwiększone – mówił Czarnecki. – Kilka krajów UE chce jednak wznowić handel z Rosją – dodał.

W sprawie reakcji UE na zmiany w reformie sądownictwa...

— Juncker kończy swoją kadencję i nie chce jej kończyć w cieniu Brexitu i konfliktów w Unii Europejskiej. Opozycji zabrakło paliwa do walki z rządem. Okazało się, że Bruksela o dziwo Polskę chwali. Liderzy opozycji są zakłopotani takim obrotem spraw – mówił Czarnecki.

List Georgette Mosbacher

Przypomnijmy: tygodnik „Do Rzeczy” ustalił, że ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym poucza, co wolno, a czego nie wolno mówić ministrom polskiego rządu ws. stacji TVN należącej do amerykańskiej firmy Discovery Communications – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Co na ten temat powiedział Ryszard Czarnecki?

— Treści listu nie znam. Jeżeli potwierdzą się pomówienia medialne, to należy pani ambasador przesłać film, który obrazuje wieczór wyborczy w TVN-ie, gdy Donald Trump zostawał prezydentem. Trump był wyśmiewany i poniżany. Jeden z liderów PO mówił, że miejsce Trumpa jest na śmietniku. Być może te fakty nie są znane pani ambasador.

– Nie znam innego ambasadora USA w Polsce, który prowadzi taki żywot celebryty. Polacy są bardzo czuli na wszelkie ingerencje zewnętrzne (...) Pani ambasador powinna się dowiedzieć, że Polacy są narodem przekornym i nie lubią kiedy się ich ustawia – mówił europoseł.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze