Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Jarosław Kaczyński jest i będzie prezesem. Będzie rządził do dziewięćdziesiątki

JJ 14:53 25 sierpnia 2020
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na Uroczystej Gali Człowieka Roku "Gazety Polskiej|Fot. W. Kompała / KPRM / Public domain
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki nie ma dobrych wieści dla przeciwników politycznych lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Polityk został zapytany o ewentualną polityczną emeryturę prezesa partii rządzącej.

Zmiany są potrzebne w wielu dziedzinach. Potrzeba ich również w naszych szeregach – zapowiadał Jarosław Kaczyński w liście do sympatyków PiS przed wyborami prezydenckimi.

Według dziennikarzy „Super Expressu”, oznacza to zmiany również wewnątrz partii. Na jesień planowana jest rekonstrukcja rządu, ale także wybory wewnętrzne. Nastąpią zmiany w kierownictwie partii, jednak już teraz wiadomo, że nie obejmą one Jarosława Kaczyńskiego.

– Jarosław Kaczyński był, jest i będzie prezesem, nie ma dla niego żadnej alternatywy i będzie rządził do dziewięćdziesiątki – zapewnił w rozmowie z „Super Expressem” europoseł Ryszard Czarnecki. W ocenie polityka, prezes PiS jest dziś jedynym „gwarantem zjednoczenia obozu Zjednoczonej Prawicy”, dlatego „na pewno nie odejdzie na polityczną emeryturę”.

Spekulacje na temat emerytury Kaczyńskiego Czarnecki określił jako „wyssane z brudnego palca”. Przeciwników politycznych lidera partii rządzącej europoseł przestrzegł, aby „nie mieli żadnych złudzeń”.

71-letni Jarosław Kaczyński założył Prawo i Sprawiedliwość w maju 2001 r. wspólnie ze swoim bratem, Lechem Kaczyńskim (zginął w 2010 r., w katastrofie smoleńskiej). W latach 2005-2010 Lech Kaczyński sprawował urząd prezydenta RP, natomiast Jarosław Kaczyński od lipca 2006 do listopada 2007 r. stał na czele Rady Ministrów. Jego działalność polityczna w III RP trwa jednak niemal nieprzerwanie od ponad 30 lat. 

Prawo i Sprawiedliwość pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego nieprzerwanie od 2015 r. wygrywa kolejne wybory prezydenckie, parlamentarne oraz do Parlamentu Europejskiego. 

 

Źródło: Se.pl, wprost

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze