Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Działania niemieckiego Sądu Najwyższego to część konsekwentnego planu zacierania odpowiedzialności państwa niemieckiego

AS 8:25 24 sierpnia 2018
Telewizja Republika
Gościem Emilii Pobłockiej w programie Telewizji Republika ,,Prosto w oczy'' był europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki – To co zrobił niemiecki Sąd Najwyższy jest częścią konsekwentnego planu zacierania odpowiedzialności państwa niemieckiego za wydarzenia z II wojny światowej - powiedział w programie.

– Polscy śledczy mają wziąć udział w badaniu wraku samolotu, który wciąż znajduje się w Rosji. Antoni Macierewicz powiedział, że to kolejna rosyjska gra i nie ufa Rosjanom. Czy możemy mówić o przełomie w śledztwie? - zapytała Emilia Pobłocka. 

– Nie można mówić na ten moment o przełomie. Uważam, że nasi przedstawiciele powinni tam pojechać, zrobić swoje. Jako historyk mogę powiedzieć, że Rosjanie bardzo często rozgrywają takie rzeczy - ocenił Ryszard Czarnecki. 

– Zawsze lepiej z nimi rozmawiać siedząc plecami do ściany, a nie niewinnie ufać, że nagle tutaj może nastąpić jakiś zwrot - dodał europoseł. 

– Trzeba jechać, ale jednocześnie mieć poczucie, że na dzisiaj Rosjanom nie opłaca się politycznie - samemu Putinowi się nie opłaca - przyznać, jak naprawdę było - mówił polityk. 

– Wnioskuję, że kluczowych informacji nie otrzymamy - wtrąciła prowadząca program ,,Prosto w oczy''.  

– To nie tak. Myślę, że nie wolno odrzucić tej możliwości pojechania, bo Rosjanie powiedzieli: ,,my zapraszamy, proszę'' i wyszłoby, że to po naszej stronie jest zła wola - zauważył Ryszard Czarnecki. 

 – Przez te ostatnie 8 lat nauczyliśmy się takiego sceptyzmu do działań rosyjskich, ale swoją robotę musimy przeprowadzić - dodał. 

– Niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości stwierdził, że ZDF nie musi przepraszać za sformułowanie ,,polskie obozy zagłady'' - zaczęła Emilia Pobłocka. 

 – Nazwa sądu, który pani przedstawiała to niemiecki Sąd Najwyższy. Jak widać Sąd Najwyższy i w Polsce i w Niemczech wydaje decyzje kontrowersyjne - stwierdził polityk PiS. 

 – To co zrobił niemiecki Sąd Najwyższy jest częścią konsekwentnego planu zacierania odpowiedzialności państwa niemieckiego za wydarzenia z II wojny światowej - kontynuował. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze