Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki: Amerykański kongresmen gra polską kartą w kampanii przeciw Trumpowi

AKŁ 13:26 19 czerwca 2020
pap
To poważny błąd demokratów - tak europoseł PiS komentuje wypowiedź kongresmena Engela, atakującą prezydenta Dudę niemal w przededniu jego wizyty w USA

„Jako wysoce nieodpowiednią” określił wczoraj przewodniczący komisji spraw zagranicznych niższej izby Kongresu USA, Eliot Engel wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA w najbliższą środę. Zarzuca jej, że ma miejsce „w szczycie pandemii” i na kilka dni przed wyborami prezydenckimi na Wisłą. Engel podkreślił, że jakkolwiek Polska jest ważnym sojusznikiem USA, to „Andrzej Duda i PiS osłabiły polskie sądownictwo, obsadziły wpływowe stanowiska w armii i sabotowały niezależne media. Prezydent Duda i jego partia promują przerażające, homofobiczne i wymierzone w LGBTO stereotypy i politykę, łamie prawa człowieka i wartości, których Ameryka powinna przestrzegać. Apeluję do Donalda Trumpa, by się z niej natychmiast wycofał" – napisał Engel oświadczeniu Engel.

 - To poważny błąd demokratów, którzy do swojej bezwzględnej walki z prezydentem Trumpem używają polskiej karty – powiedział w rozmowie z Telewizją Republika, Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. - W ten sposób mogą zniechęcić do siebie amerykańską Polonię, która zawsze, z wyjątkiem ostatnich wyborów głosowała właśnie na demokratów.

Źródło: foreignaffairs.house.gov/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze