Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czaputowicz: Zaprzestanie prześladowań ze względów religijnych to jeden z priorytetów polskiej prezydencji w Radzie Bezpieczeństwa

AS 19:29 22 sierpnia 2019
MSZ.GOV.PL
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.

Szef polskiej dyplomacji przewodniczy debacie w ONZ na temat sytuacji mniejszości religijnych w konfliktach zbrojnych. Nieformalne spotkanie zwołano na wniosek Polski, która w tym miesiącu przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Debata w Radzie Bezpieczeństwa zbiega się z obchodzonym dziś po raz pierwszy Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Przemocy z Powodu Religii lub Wiary. Został on ustanowiony przez ONZ w maju, miedzy innymi z inicjatywy Polski.

- Sam temat jest bardzo ważny. Zaprzestanie prześladowań ze względów religijnych to jeden z priorytetów polskiej prezydencji w Radzie Bezpieczeństwa - podkreślił minister Czaputowicz. - Ten dzień, ogłoszony z inicjatywy Polski, powinien być obchodzony na całym świecie - powiedział szef polskiej dyplomacji przed rozpoczęciem obrad.

Przy okazji posiedzenia Rady Bezpieczeństwa minister Jacek Czaputowicz spotka się z przedstawicielami rządów Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, odpowiedzialnymi za kwestie wolności religijnej. Szef polskiej dyplomacji będzie także rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.  

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze