Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czaputowicz: Wzywamy władze Rosji do uwolnienia Sencowa i pozostałych obywateli Ukrainy więzionych z przyczyn politycznych

AS 21:50 10 maja 2019
MSZ.GOV.PL
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wezwał Rosję do uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa i pozostałych ukraińskich więźniów politycznych.

"Pięć lat temu Rosja uwięziła ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, któremu przyznałem nagrodę Pro Dignitate Humana w 2018 roku. Wzywamy władze Rosji do uwolnienia Sencowa i pozostałych obywateli Ukrainy więzionych z przyczyn politycznych" - oświadczył Jacek Czaputowicz w komunikacie, opublikowanym na twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ołeh Sencow został w 2014 roku aresztowany na zaanektowanym przez Rosję Krymie, oskarżony o terroryzm i skazany na 20 lat łagru. W jego obronie wystąpiły Unia Europejska, Stany Zjednoczone i międzynarodowe organizacje.

W październiku Ołeh Sencow został laureatem unijnen nagrody im. Sacharowa. Trafia ona do tych, którzy sprzeciwiają się łamaniu praw człowieka i protestują przeciwko niesprawiedliwym rządom. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze