Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czaputowicz o traktacie INF: musi być zdecydowana odpowiedź NATO na działania Rosji, ale nie symetryczna

M.N. 10:34 3 sierpnia 2019
MSZ.GOV.PL
Musi być zdecydowana odpowiedź NATO, ale nie taka symetryczna na działania Rosji - powiedział w sobotę minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz odnosząc się do wstrzymania przez Kreml udziału w traktacie INF i rozmieszczaniu zakazanych pocisków.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył w piątek, że Sojusz nie będzie powielać tego, co robi Rosja. "Nie chcemy nowego wyścigu zbrojeń, nie mamy zamiaru rozmieszczać nowych pocisków lądowych w Europie" - powiedział na konferencji w Brukseli.

"Tu zgadzamy się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, że musi być zdecydowana odpowiedź NATO, ale nie taka symetryczna, że jak rozmieszczenie tego typu rakiet" - powiedział w sobotę w Radiowej Jedynce minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Dodał, że "to musi być przedmiotem analizy i jest przedmiotem analizy w ramach NATO".

 

Podkreślił, że traktat ten "ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa Polski".

W opublikowanym w piątek komunikacie NATO oświadczyło, że Rosja ponosi odpowiedzialność za upadek traktatu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu INF. Rada Północnoatlantycka poinformowała, że odpowie na zagrożenia związane z rozmieszczaniem przez Rosję tej broni.

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze