Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czaputowicz: Niemcy są ważnym, strategicznym partnerem Polski

pmb 17:30 17 stycznia 2018
Twitter
– Niemcy są ważnym, strategicznym partnerem Polski zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który odbył dzisiaj wizytę w Berlinie.

Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec omówili dziś wyzwania stojące przed Unią Europejską, w tym kwestie związane z Brexitem, sposoby wyjścia z kryzysu migracyjnego, a także kwestie bezpieczeństwa europejskiego i polityki energetyczno-klimatycznej – czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Bardzo mi zależało, żeby moja wizyta odbyła się szybko i cieszę się, że mogłem ją zrealizować.  Ścisła współpraca między naszymi państwami jest niezbędna dla zapewnienia trwałego, stabilnego rozwoju Europy. Dzisiejsze spotkanie, mam nadzieję, przyczyni się do ożywienia dialogu w różnych sferach – podkreślił minister Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji zaznaczył, że partnerstwo z Niemcami jest niezwykle istotne. – Chcemy być razem, razem przekształcać Europę i zwiększać rolę Europy w świecie.

– Mówiąc w skrócie linia podziału w Europie, naszym zdaniem, przebiega między liberalnymi demokracjami takimi jak Niemcy, Polska, Szwecja, Węgry. Czyli państwami, które są za silną konkurencją, za wolnym handlem, za wzrostem konkurencyjności w UE i zwiększeniem pozycji Unii Europejskiej wobec świata zewnętrznego i innych potęg – powiedział Czaputowicz.

Szef MSZ odniósł się również do struktury Trójkąta Weimarskiego. – Mamy wiele wspólnych spraw, problemów na agendzie europejskiej, światowej, powinniśmy koordynować działania między tymi głównymi państwami w UE jakimi są Francja, Niemcy i Polska. Liczymy, że wkrótce dojdzie do spotkania w ramach Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu; blisko nam do stanowiska Niemiec w najważniejszych sprawach dotyczących wizji UE, mamy nieco odmienne stanowisko z Francją.

Źródło: msz.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze