Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czaputowicz: Mamy tradycję tolerancji religijnej co chcemy przenieść na stosunki międzynarodowe

am 8:19 19 lipca 2019
MSZ.GOV.PL
Przebywający w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że tradycję tolerancji religijnej Polska chce przełożyć na obecne działania na arenie międzynarodowej. Minister wziął udział w konferencji na temat wolności religijnej, zorganizowanej przez amerykański Departament Stanu.

Zarówno w debacie w Departamencie Stanu jak i później podczas spotkania z dziennikarzami, minister Czaputowicz podkreślał, że Polska przez wieki udzielała schronienia różnym grupom religijnym - osobom prawosławnym, muzułmańskim Tartarom czy Żydom. - Mamy tradycję tolerancji religijnej co chcemy przenieść na stosunki międzynarodowe - podkreślił minister. 

Jacek Czaputowicz przypomniał, że z inicjatywy Polski 22 sierpnia ogłoszono "Dniem upamiętnienia ofiar aktów przemocy na tle religijnym lub wyznaniowym". Tego dnia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Polska organizuje debatę na temat stanu wolności religijnej na świecie. - Chodzi o to by nie zapomnieć o ofiarach przemocy na tle religijnym oraz nieść pomoc osobom, które przetrwały takie represjeMamy tradycję tolerancji religijnej co chcemy przenieść na stosunki międzynarodowe - podkreślił minister. 

Na zakończenie uczestnicy konferencji 29 krajów przyjęli deklarację, w której wezwali rządy wszystkich krajów świata, by respektowały prawo każdego człowieka do wyboru i praktykowania religii albo nie wyznawania żadnej. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze