Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cypr Północny: Ersin Tatar zwycięzcą wyborów prezydenckich

DZ 20:28 18 października 2020
Ersin TatarPAP
Premier nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Tureckiej Republiki Cypru Północnego Ersin Tatar w niedzielę wygrał II turę wyborów prezydenckich, pokonując dotychczasowego prezydenta Mustafę Akinci - podano po podliczeniu wszystkich głosów.
Według lokalnej komisji wyborczej, Tatar zdobył 51,74 proc. głosów, zaś Akinci - 48,26.

Tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników gratulacje Tatarowi złożył Mevlut Cavusoglu, szef MSZ Turcji, jedynego państwa uznającego państwowość Cypru Północnego. Tatar, przywódca nacjonalistycznej Partii Jedności Narodowej, cieszy się poparciem tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

-Z całego serca gratulujemy Ersinowi Tatarowi, który wygrał wybory prezydenckie w Tureckiej Republice Cypru Północnego. Będziemy współpracować w imię dobrobytu, rozwoju i bezpieczeństwa Turków cypryjskich. Będziemy bronić uzasadnionych praw i interesów Turcji we wschodniej części Morza Śródziemnego - napisał na Twitterze.

Prezydent-elekt jest przeciwnikiem ponownego zjednoczenia z grecką częścią wyspy i zwolennikiem silniejszych związków z Turcją. Jego rywal opowiadał się za integracją dwóch części Cypru na bazie federacji

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze