Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Covid-19, czyli batalia o przyszłość zachodniej cywilizacji

JJ 21:21 20 października 2020
Prof. P. Grochmalski: Naprawdę do dziś nie mamy jasności, czy Covid-19 nie jest w jakimś tam stopniu projektem chińskim.Pixabay, CC0
Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W Punkt" na antenie TV Republika byli dziś: red. Piotr Lisiewicz, publicysta m.in. Niezależnej i "Gazety Polskiej" oraz prof. Piotr Grochmalski, politolog z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Prowadząca zapytała najpierw red. Piotra Lisiewicza o dzisiejsze głosowanie w Sejmie w sprawie tzw. ustawy covidowej. Czy to sukces opozycji?

– Sukces, wygrali głosowanie w Sejmie. Radość, niech strzelają korki szampana. Jak rozumiem, wykorzystując fakt, że na sali nie ma wielu ważnych polityków, w tym premiera, staramy się odlwec sprawę. Robimy to nie w związku z jakąś tam ustawą, gdzie mamy inne zdanie, bo ona dotyczy wysokości podatków czy np. kierunku polityki zagranicznej. Nie, tu chodzi o życie ludzi, także „na złość babci odmrażamy sobie uszy” - ocenił Lisiewicz. 

– Ta totalność opozycji z pewnością nie przysparza jej dodatkowego poparcia i wiarygodności. W takiej sytuacji nie można bowiem odmrażać sobie uszu – a właściwie nie sobie, tylko wszystkim Polakom tak naprawdę - wskazał. 

– To wygrana, która powoduje, że ludzie tylko się złoszczą, patrząc na tego typu obstrukcję - dodał publicysta. 

Z kolei prof. Piotra Grochmalskiego redaktor Katarzyna Gójska pytała o działalność tzw. ruchów antycovidowych, które ochoczo wspierają także niektórzy politycy.

– Naprawdę do dziś nie mamy jasności, czy Covid-19 nie jest w jakimś tam stopniu projektem chińskim. Można dostrzec istotną korelację między rozprzestrzenieniem się wirusa a diasporami chińskimi w świecie. Nie ulega wątpliwości, że przypadki Covidu w samych Chinach to są śladowe ilości, patrząc na skalę tej drugiej fali - ocenił politolog.

– Jak na razie z pewnością wielkim wygranym, globalnym, jawią się Chiny, które mają ok. 5 proc. PKB przyrostu. Trzeba otwarcie powiedzieć, że toczy się batalia o przyszłość zachodniej cywilizacji i Chińczycy doskonale tę sytuację wykorzystują - podkreślił profesor.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze