Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Coraz więcej turystów z zagranicy przyjeżdża do Polski!

MAD 8:54 25 lipca 2017
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
O 4% wzrosła liczba turystów z zagranicy, którzy odwiedzili nasz kraj w pierwszym kwartale 2017 r. w porównaniu z danymi z I kwartału roku 2016. Na przestrzeni roku wzrosła także ogólna liczba turystów korzystających z bazy noclegowej.

Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla ruchu turystycznego w Polsce korzystniejszy niż pierwsze trzy miesiące roku 2016 r. Od stycznia do marca 2017 r. w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się łącznie 5,9 mln turystów, którym udzielono 14,6 mln noclegów. To w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku wzrost o odpowiednio 8,5 i 6%.

Odnotowano również wzrost liczby turystów zagranicznych – w porównaniu z rokiem 2016 – o 4%.

W całym ruchu turystycznym, 4 na 5 noclegów udzielono turystom krajowym, przy czym Polacy nieco chętniej korzystali z noclegów w obiektach niehotelowych niż hotelowych. Wzrosła liczba noclegów udzielonych ogółem przez hotele, pensjonaty czy schroniska, zaś zmalała w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba noclegów w motelach i domach wycieczkowych.

Wzrost liczby udzielonych noclegów zanotowały w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 r. niemal wszystkie województwa poza łódzkim oraz warmińsko-mazurskim.

Turyści zagraniczni najchętniej odwiedzali województwa mazowieckie (24,8% wszystkich turystów zagranicznych) oraz małopolskie (21,2%). Na trzecim miejscu znalazło się województwo zachodniopomorskie (9,4%), a na czwartym – dolnośląskie (8,8%). W trakcie całego pierwszego kwartału roku 2017 r. Polskę odwiedziło 1,14 mln turystów z zagranicy.

 

Źródło: stat.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze