Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Coraz więcej grup zawodowych chce upomnieć się o swoje. Będzie ogólnopolski protest?

mk 8:43 27 stycznia 2015
youtube
Górnicy, kolejarze, nauczyciele, rolnicy i branża energetyczna – z dnia na dzień rośnie liczba niezadowolonych grup społecznych – pisze Gazeta Polska Codziennie. – Jeśli premier nie podejmie dialogu, to niedługo może nas czekać ogólnopolski protest – mówi Marek Lewandowski z Solidarności.

 W Jastrzębskiej Spółce Węglowej rozpoczęło się referendum strajkowe. Jego wyniki mają być znane w środę.

Swoje niezadowolenie z polityki rządu wyrażają także rolnicy, którzy postawili premier Kopacz ultimatum: spotkanie albo paraliż Warszawy. W PKP Cargo trwa pogotowie strajkowe, natomiast przed wyborami prezydenckimi o swoje chcą się upomnieć także nauczyciele. To jednak nie wszystko, bowiem także w energetyce sytuacja się zaostrza, bowiem w branży wypowiadane są układy zbiorowe.

– Chcemy przekazać pani premier, że lepiej rozmawiać zawczasu, niż dopuścić do sytuacji, jaka miała miejsce dwa tygodnie temu na Śląsku – mówi „GPC” Marek Lewandowski z Solidarności.

Premier Kopacz jednak nie pokazuje, że ma zamiar rozmawiać z niezadowolonymi grupami społecznymi. Na razie zadaniem negocjacji stara się obarczać swoich ministrów. – Jeśli premier nie podejmie dialogu, to niedługo może nas czekać ogólnopolski protest – ocenia Lewandowski.  

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze