Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co za mobilizacja! Polska będzie jednym z najliczniej reprezentowanych krajów na ŚDM w Panamie

AS 13:25 10 listopada 2018
zrzut z ekranu serwisu You Tube // Official Song of WYD Panama 2019 // @Fr Rob Galea
150 tysięcy pielgrzymów zarejestrowało się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Poinformowali o tym organizatorzy spotkania młodzieży z całego świata. Wśród najliczniej reprezentowanych krajów będzie Polska.

Kolejne po Krakowie spotkanie katolickiej młodzieży świata zaplanowano na koniec stycznia przyszłego roku. Na Światowe Dni Młodzieży do Panamy przyleci papież Franciszek. Według organizatorów, wśród 150 tysięcy zgłoszonych dotychczas pielgrzymów najwięcej, bo 6 tysięcy osób, przyjedzie z Kostaryki, a po 5 tysięcy z Brazylii, Panamy, Meksyku i Kolumbii. W czołówce są też Stany Zjednoczone, Salwador i Gwatemala.

Spoza krajów obu Ameryk, najwięcej pielgrzymów zarejestrowało się, jak dotąd, z Polski. Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży nie podają precyzyjnie liczby Polaków, którzy mają dotrzeć do Panamy, ale z ich statystyk wynika, że chodzi o niecałe 2 tysiące osób. 

Organizatorzy spotkania młodzieży z papieżem poinformowali też, że więźniowie z dwóch aresztów w Panamie rozpoczęli właśnie budowę 250 konfesjonałów, które będą użyte w czasie Dni Młodzieży.

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie zaplanowane są od 22 do 27 stycznia przyszłego roku. Wydarzenie będzie poprzedzone dniami młodzieży w diecezjach w Panamie i w sąsiadujących z nią Kostaryce i Nikaragui.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze