Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co za hipokryzja! KO chce "szybszej redukcji dzików". Jeszcze niedawno mówili o bezsensownej rzezi

A.N 19:18 7 grudnia 2019
Public Domain Pictures
Posłowie KO zaproponowali plan walki z ASF. Jednym z pomysłów jest "szybsza, planowana redukcja dzików." Podobne wypowiedzi są tym bardziej zaskakujące, że jeszcze rok temu politycy Platformy krytykowali metody rządu w walce ze śmiertelnym wirusem, porównując je do barbarzyństwa.

Podczas konferencji pasowej w Sejmie posłowie KO Dorota Niedziela, Maria Janyska i Kazimierz Plocke ocenili, że działania rządu i ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego w walce z ASF są niewystarczające. Według nich pojawienie się kolejnych ognisk choroby w zachodniej Polsce to „oznaka poważnego kryzysu.” Choroba ta jest śmiertelna dla świń. Odpowiedzialnością za rozprzestrzenianie się zarazy obarczyli cały rząd PiS. 

Według posłów powinno się przyśpieszyć i zintensyfikować odstrzał dzików, które przenoszą wirus. Sześciopunktowy plan przedstawiony podczas konferencji zaskakuje tym bardziej, że jeszcze rok temu prowadzony odstrzał  dzików wzbudził liczne protesty i był nazwany przez członków opozycji „bezmyślną rzezią”. W tym tonie wypowiadał się m.in. Andrzej Halicki:

– Chciałbym z tego miejsca do nich (myśliwych) skierować apel. Nie bierzcie udziału w tej rzezi. Nie bierzcie udziału w barbarzyństwie, nawet jeżeli dają wam za to pieniądze – mówił.

– Nie bądźcie plutonami egzekucyjnymi w lesie, który ponoć kochacie. Macie etykę, macie sumienie – nie bierzcie udziału w rzezi – dodawał.

Źródło: MEDIA/Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze