Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z wizytą Trumpa w Polsce? Szef MSZ zabrał głos

AS 18:17 12 lipca 2019
flickr
Szef MSZ Jacek Czaputowicz podkreśla, że informacji dotyczących terminu ewentualnej wizyty Donalda Trumpa w Polsce udzieli Kancelaria Prezydenta. Według "Rzeczpospolitej", amerykański prezydent będzie w naszym kraju 31 sierpnia i 1 września, przy okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Minister spraw zagranicznych powiedział polskim dziennikarzom w Kiszyniowie, że amerykański prezydent został zaproszony na te uroczystości przez prezydenta Andrzeja Dudę. - Myślę, że tutaj Kancelaria Prezydenta będzie mogła udzielić dalszych ewentualnych wyjaśnień czy potwierdzenia, ale chcę powiedzieć, że takie wizyty potwierdza się około miesiąca przed właściwym terminem - stwierdził szef MSZ. 

Jacek Czaputowicz, dopytywany czy wizyta Donalda Trumpa w Polsce odbędzie się 31 sierpnia i 1 września, zażartował, że to prawdopodobne, gdyż te daty są obok siebie w kalendarzu. 

- Nie mogę zdradzić nic, jeśli chodzi o program, właściwą instytucją jest instytucja zapraszająca, czyli Kancelaria Prezydenta, a to powinno być skonsultowane ze stroną amerykańską - dodał szef MSZ. 

Do tej pory Donald Trump był w Polsce raz. W 2017 roku przybył do Warszawy na szczyt Inicjatywy Trójmorza; przeprowadził również dwustronne rozmowy z przedstawicielami polskich władz. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze