Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z rozdaniem świadectw? Jest informacja MEN

JJ 7:38 2 czerwca 2020
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Public domain, Flickr
Dyrektorzy szkół będą podejmować decyzję co do terminu i formy wydania uczniom świadectw- poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Anna Ostrowska, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– Dyrektor placówki może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym, może również wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów- wyjaśniła.

 

– Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach kończą się w tym roku szkolnym 26 czerwca. W tym dniu uczniom wydawane są świadectwa szkolne – 26 czerwca to data wpisywana na świadectwie promocyjnym. Po stronie dyrektora szkoły pozostaje decyzja o formie i terminie wydania świadectw uczniom- podkreśliła Ostrowska w rozmowie z PAP, pytana o to, jak będzie wyglądać zakończenie bieżącego roku szkolnego.

 

– Mając na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, dyrektor może ustalić odbiór świadectw w trybie indywidualnym. Może on wyznaczyć godziny odbioru świadectw dla danej klasy czy grupy uczniów. Jest możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo również w innym dniu. Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła–tłumaczyła rzeczniczka. Jak dodała, najważniejsze w obecnej sytuacji jest bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

 

– Nie będziemy wydawali dodatkowych wytycznych ani zaleceń w tej kwestii. Apelujemy do dyrektorów szkół i placówek o przestrzeganie zaleceń ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego- podkreśliła Anna Ostrowska.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze