Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z przyszłością Ukrainy? O bezpieczeństwie dyskutowali premier Morawiecki i sekretarz ONZ Guterres

am 16:57 4 grudnia 2018
twitter.com/@MorawieckiM
"Bezpieczeństwo, zwłaszcza na Ukrainie, a także znaczenie uszczelniania podatków i inkluzywnego wzrostu dla społeczności międzynarodowej znalazły się wśród tematów mojej rozmowy z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem" – czytamy we wpisie premiera Mateusza Morawieckiego na Twitterze.

Spotkanie z Guterresem  odbyło się w godzinach porannych. Był to pierwszy punkt wtorkowego programu szefa polskiego rządu na COP24 w Katowicach.

Morawiecki, tuż po rozmowie, ocenił ją jako "ciekawą". "Na przykładzie Planu Odpowiedzialnego Rozwoju omawialiśmy, jak ważne dla społeczności międzynarodowej jest uszczelnianie podatków i inkluzywny wzrost" – napisał polityk. Dodał, że rozmowa dotyczyła też zagadnień bezpieczeństwa zarówno na Ukrainie, jak i w Afryce.

 

Dwa ukraińskie kutry oraz holownik, które płynęły z Odessy do ukraińskiego portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim, zostały ostrzelane, a następnie przejęte przez rosyjskie siły specjalne. Ukraina uznała te działania za akt agresji. W poniedziałek po południu Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy rozpoczęła nadzwyczajne posiedzenie, na którym deputowani mają odnieść się do dekretu prezydenta Petra Poroszenki o wprowadzeniu w kraju stanu wojennego.

Źródło: twitter.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze