Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z Polakami przebywającymi za granicą? Premier wyjaśnia

AS 18:48 14 marca 2020
Telewizja Republika
– Mimo zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych, do Polski wpuszczone zostaną wszystkie samoloty czarterowe z Polakami, które miały wcześniej zaplanowane loty. Razem z nimi wylądować na terenie naszego kraju będą mogli także uprawnieni do tego cudzoziemcy, czyli: małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę - poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicę Polski transportem kołowym, tworzymy trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą. Pierwsza: realizacja dotychczas zaplanowanych lotów czarterowych - mówił premier. 

– Mimo zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych, do Polski wpuszczone zostaną wszystkie samoloty czarterowe z Polakami, które miały wcześniej zaplanowane loty. Razem z nimi wylądować na terenie naszego kraju będą mogli także uprawnieni do tego cudzoziemcy, czyli: małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę - wymieniał szef rządu. 

- Te loty czarterowe, które wcześniej zostały już zarezerwowane, odbędą się więc bez przeszkód - dodał. 

– Druga: specjalne czartery LOT-u. Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, aby zabrać naszych obywateli do domu. Wszyscy Polacy, którzy będą chcieli powrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy, którzy na stałe związani są z Polską (wykaz powyżej) będą mogli zapisać się na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u.Zaplanowane dodatkowe loty odbędą się m.in.: z Wielkiej Brytanii, z Irlandii,  z Cypru, z Malty, ze Stanów Zjednoczonych Ameryki - mówił Mateusz Morawiecki. 

– Trzecia: loty według zapotrzebowania. Myślimy także o tych, którzy znajdują się w innych częściach świata. Osoby znajdujące się w miejscach, do których LOT nie organizuje specjalnych przelotów, będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na stworzenie takiego lotu - zaznaczył. 

– Będziemy analizować na bieżąco liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości zorganizowania lotu. Zapotrzebowanie będzie można zgłosić za pośrednictwem platformy zakupowej LOT-u - mówił polityk.

– Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez PLL LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość zależy od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. Pozostałe środki dopłaci polski rząd - dodał. 

 

Specjalna oferta lotów na stronie www.lot.com. Zgłaszanie miejsc, do których jest zapotrzebowanie na lot: www.lotdodomu.com

Oba serwisy uruchomią odpowiednio sprzedaż i zgłoszenia po godz. 22:00

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze