Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z obniżeniem VAT? Trwają prace nad koncepcją

AS 13:15 6 czerwca 2018
Telewizja Republika
– Pamiętamy o tej obietnicy. Pracujemy nad koncepcją, która by tę obietnicę wypełniała - oświadczył Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, którego zapytano możliwość obniżenia VAT do 22 proc.

Jacek Sasin został w Polsat News o kwestię obniżenia podatku VAT do 22 procent. Polityk PiS zapewnił, że partia rządząca pamiętaj o  tej obietnicy – Będziemy chcieli się z tej obietnicy wywiązać przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi - zadeklarował.

Podkreślił, że trwają pracę "nad koncepcją, która by tę obietnicę wypełniała".

Na pewno ta sprawa nie zniknęła z naszego pola widzenia (...) Jest naszą ambicją, wszystkie obietnice wypełnić w ciągu czteroletniej kadencji - oświadczył polityk.

Podkreślił, że to trudna obietnica, ale PiS będzie chciało się z nią zmierzyć. 

Minister został zapytany także o to, co należy uporządkować w obecnych stawkach VAT - Jest pewien bałagan (...) Często na bardzo podobne usługi czy bardzo podobne produkty są bardzo różne stawki VAT - podkreślił. Ocenił, ze obecny system jest nieprzejrzysty i skłaniający do kombinowania.a

– Pewnie trzeba byłoby przemyśleć cały ten system VAT-owski i wtedy być może dałoby się tę najwyższą stawkę obniżyć - dodał. 

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze