Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co jest kluczem do sukcesu polskiej obronności?

AS 17:39 21 stycznia 2019
mon.gov.pl
- Kluczem do sukcesu w roku 2019 roku będzie nasza obecność i nasza aktywność w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, nasze starania związane ze zwiększeniem obecności wojsk USA w Polsce oraz relacje dwustronne, które budujemy – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas odprawy attaché obrony.

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęła się XV odprawia attaché obrony - oficerów, którzy obecnie pełnią  służbę poza granicami kraju. W spotkaniu, podczas którego szef MON podsumował poprzedni rok współpracy międzynarodowej i odniósł się do działań zaplanowanych na rok 2019, uczestniczyli także kandydaci do służby zagranicznej.

Podczas spotkania minister Błaszczak podziękował oficerom za zaangażowanie i profesjonalizm.

- Żyjemy w trudnych czasach, które z jednej strony dają olbrzymią szansę na zbudowanej silnej pozycji naszego kraju, ale z drugiej strony też są pełne zagrożeń. Państwa obowiązkiem jako attaché reprezentujących Wojsko Polskie i Ministra Obrony Narodowej jest dołożenie wszelkich starań, żeby te zadania wykonać jak najlepiej. Chciałem Państwu podziękować za profesjonalizm, za zaangażowanie w codziennej służbie – mówił podczas spotkania minister.

Szef MON przypomniał także o konieczności budowy i wzmacniania współpracy w wielu formatach – w tych które już funkcjonują oraz w tych, które są dopiero wypracowywane

- Udział polskich żołnierzy w misjach jest niezwykle istotny, bo świadczy to o zaangażowaniu i gotowości Polski do zapewnienia bezpieczeństwa na świecie. (…) Myślę, że warto odnotować osiągnięcie pełnej zdolności operacyjnej przez Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu. To nasz wspólny sukces. Zachęcam, żeby podczas pełnienia swojej misji przekonywać naszych partnerów do tego, aby zwiększyli swoją obecność w Elblągu, bo to właśnie zacieśnia relacje między naszymi państwami. (…) W tym roku jesteśmy niestałym członek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, stąd też nasze zadania na forum międzynarodowym - prowadzimy rozmowy ma temat powrotu Wojska Polskiego do misji pod szyldem ONZ – mówił szef MON. 

Minister podsumowując 2018 rok podziękował także za inicjowanie wydarzeń, które upamiętniały stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze