Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co dalej z Polskim węglem? W Paryżu kolejny szczyt klimatyczny

zm 13:13 27 listopada 2015
Flickr/CC/dmytrok
W poniedziałek w stolicy Francji spotkają się przedstawiciele 195 państw, którzy będą rozmawiać o ochronie klimatu oraz możliwości osiągnięcia globalnego porozumienia w tym zakresie. Tematem szczególnie ważnym dla Polski jest stopień korzystania z paliw kopalnych w rozwoju rynku energetycznego.

Szczyt 195 państw odbędzie się Paryżu, który od dwóch tygodni jest symbolem walki z terroryzmem. W piątek 13 listopada w stolicy Francji doszło bowiem do serii zamachów, w których zginęło w sumie 129 osób.

Podczas kilkudniowego spotkania mają pojawić się przywódcy największych krajów i gospodarek m.in. prezydent USA Barack Obama oraz prezydent Rosji Władimir Putin. Polskę reprezentować będzie premier Beata Szydło.

Kolejny już szczyt klimatyczny skupiony będzie mi.in. na temacie ograniczania udziału węgla w rozwoju energetyki.

– Dekarbonizacja polskiej energetyki oznacza wydawanie milionów złotych na zmianę profilu polskiej energetyki, miliony złotych na zakup gazu, likwidację węgla. Oznacza to, że musimy kupować gaz, oczywiście z Gazpromu (...) a beneficjentem tych zmian będzie właśnie Gazprom, płatnikiem będzie polska gospodarka – komentował znaczenie szczytu Dariusz Gulczyński członek zwyczajny Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, newscientist.com, bbc.com

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze