Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co dalej z karierą polityczną Jarosława Gowina?

RO 10:22 22 czerwca 2020
Wikimedia Commons
Jesteśmy świadkami politycznego końca kariery byłego wicepremiera i szefa Porozumienia Jarosława Gowina – twierdzi „Super Express”. Gazeta pisze, powołując się na słowa polityka Zjednoczonej Prawicy, że wokół Gowina panuje przekonanie, że ten politycznie się pogubił.

Gazeta twierdzi, że po zamieszaniu związanym z „zachowaniem” polityków Porozumienia na czele z Jarosławem Gowinem – chodzi o zablokowanie możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja z obawy przed epidemią koronawirusa – sytuacja polityczna Gowina się zmieniła.

„W trakcie tamtego kryzysu złożył dymisję i bez konsultacji z partią wysunął na swoje miejsce Jadwigę Emilewicz” – powiedział gazecie „ważny polityk Zjednoczonej Prawicy”. „Dodaje, że wokół Gowina panuje przekonanie, że ten politycznie się pogubił – osiągnął niewiele kosztem utraty stanowiska w rządzie i niekwestionowanego przywództwa w partii” – czytamy.

„SE” zastanawia się, kto mógłby zająć miejsce Jarosława Gowina. „Pozycję w rządzie już przekazał wspomnianej Jadwidze Emilewicz. Ta ma już pewne doświadczenie polityczne, ale wiekowo należy do nowej fali. Gowin, nie tylko w najbliższym otoczeniu, powtarzał od dawna, że w jego partii i w ogóle w parlamencie powinna dokonać się zmiana pokoleniowa” – czytamy.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze