Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co będzie z Ryanair? Linia zamknie część swoich baz

PR 11:38 16 lipca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Irlandzka linia lotnicza Ryanair poinformowała, że zamknie część swoich baz operacyjnych. Spowodowane jest to opóźnieniami w dostawach samolotów Boeing 737 MAX. Dwie maszyny tego typu rozbiły się w październiku 2018 i marcu 2019 roku.

 

Irlandzki przewoźnik podał w oświadczeniu, że do końca maja 2020 roku otrzyma tylko 30 samolotów Boeing 737 MAX zamiast planowanych 58.

Niedobór w dostawach samolotów, będzie wymagał pewnych cięć bazowych i zamknięć latem 2020 roku.

Dyrektor generalny Ryanaira Michael O'Leary poinformował, że rozpoczyna rozmowy z portami lotniczymi, aby określić, które bazy osiągają gorsze wyniki, a także które należy zamknąć od listopada bieżącego roku. Nie wiadomo na razie, które bazy są zagrożone zamknięciem.

W październiku 2018 roku Boeing 737 MAX indonezyjskich linii Lion Air rozbił się tuż po starcie z lotniska w Dżakarcie. Zginęło 189 osób. W marcu bieżącego roku maszyna tego samego typu linii Ethiopian Airlines rozbiła się po starcie z Addis Abeby w Etiopii. Zginęło 157 osób.

Po drugiej katastrofie wyszły na jaw wady konstrukcyjne i błędy w oprogramowaniu samolotów. Amerykańskie linie United Airlines poinformowały już o przedłużeniu "uziemienia" Boeingów 737 MAX w ich flocie do 3 listopada 2019 roku. 

 

Czytaj także:

Szokujące fakty na temat katastrofy boeinga 737. ZOBACZ!

Koncern Boeing uziemia wszystkie maszyny 737 Max "w celu umocnienia zaufania pasażerów do bezpieczeństwa tych samolotów"

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze