Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cmentarze zamknięte, rząd wspomoże handlowców

JJ 13:14 31 października 2020
Premier Mateusz MorawieckiPAP/Radek Pietruszka
– Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię – pisze premier Mateusz Morawiecki na Facebooku, odnosząc się do decyzji o zamknięciu cmentarzy. Szef polskiego rządu poinformował także o działaniach mających wspomóc handlowców, którzy ucierpią w związku z tą decyzją.

Pierwsze dni listopada to czas, kiedy ruch na cmentarzach jest wzmożony. Modlimy się za dusze bliskich zmarłych, odwiedzamy cmentarze, okazujemy im swoją pamięć, odbywają się także specjalne nabożeństwa. W tym roku Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą jednak wyglądać zupełnie inaczej.

Wczoraj rząd poinformował, że podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy. Decyzja taka nie pozostanie bez wpływu nie tylko na tych z nas, którzy chcieli odwiedzić groby swoich bliskich, ale również na wielu producentów i sprzedawców, którzy w tym czasie zawsze handlowali roślinami i kwiatami nieopodal cmentarzy.

– Uwaga, to bardzo ważne❗️ Zgodnie z moją wczorajszą deklaracją o pomocy dla tych handlowców, którzy ucierpią w związku z zamknięciem cmentarzy, podjąłem następujące decyzje: Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

 

– Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję.

Proszę raz jeszcze o zrozumienie dla tej trudnej decyzji, którą musieliśmy podjąć ze względu na pandemię – dodał polityk.

Źródło: Facebook/Mateusz Morawiecki

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze