Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Clinton publicznie komplementuje Polskę: Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca

am 8:56 14 czerwca 2019
Wikimedia Commons
Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polski PKB potroił się od wyzwolenia spod dominacji Związku Radzieckiego. Polska gospodarka plasuje się na 6. miejscu Unii Europejskiej. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być jak Polska – wskazał Bill Clinton, były prezydent USA.

Clinton wystąpił podczas kongresu ABSL Summit. – Cały świat was podziwia, potrzebujemy was znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – przekonywał. 

– Od upadku muru berlińskiego Polacy stworzyli system, który jest w stanie budować inkluzywną gospodarkę dobrobytu. W dłuższym czasie gospodarka rynkowa działa lepiej, gdy funkcjonuje równo i ma sumienie – mówił dalej.

– Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polski PKB potroił się od momentu wyzwolenia się spod dominacji Związku Radzieckiego. Polska oparła się kryzysowi gospodarczemu, dzięki korzyści bycia częścią Unii Europejskiej. Jest gospodarką, która plasuje się na 6. miejscu w Unii. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być takimi jak Polska – zaznaczył były prezydent Stanów Zjednoczonych.

– Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca – przekonywał Clinton. 

List do uczestników kongresu napisał premier Mateusz Morawiecki. „Biorąc pod uwagę znaczącą rolę inwestorów zagranicznych w polskiej gospodarce, priorytetem naszej polityki gospodarczej będzie wspieranie odpowiednich warunków lokowania kapitału zagranicznego w Polsce” – wskazał.

Szef rządu podkreślał rozwój i wzrost zatrudnienia w Polsce m.in. w sektorze badań i rozwoju (R&D), centrów usług wspólnych (SSC) i technologii informacyjnych. „Nie mówiłbym o pozytywnym rozwoju i wzroście polskiej gospodarki gdyby nie było waszej obecności i aktywności w Polsce” – napisał Morawiecki. Dodał też, że „potrzebujemy siebie nawzajem, by osiągnąć wspólny cel – owocny i stabilny rozwój Polski”. 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze