Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ciekawostka! Na zjednoczeniu opozycji zyska także… PiS!

PR 10:12 2 lipca 2019
Telewizja Republika
Bardzo ciekawe konsekwencje przynosi wizja zjednoczenia opozycji przed wyborami parlamentarnymi. Wszystko wskazuje na to, ze zyskają na tym obie strony – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Dziennika Gazety Prawnej", radia RMF FM oraz portalu Dziennik.pl.

 

W sondażu, przygotowanym przez IBRiS dla  "Dziennika Gazety Prawnej", radia RMF FM oraz portalu Dziennik.pl uwzględniono dwa warianty dotyczące startu opozycji w wyborach parlamentarnych.

Jeśli opozycja się nie zjednoczy, PiS uzyska - według badania - 40,3 proc. poparcia, a Platforma Obywatelska - 19,9 proc. 

Do Sejmu weszłyby również: Wiosna (6,3 proc.), Kukiz (5,4 proc.) i SLD (5,4 proc.).

Reszta partii nawet by się nie zbliżyła do 5-procentowego progu wyborczego: KORWiN (3,4 proc.), PSL (3 proc.), Nowoczesna (1,3 proc.). 

W razie zjednoczenia partii opozycyjnych - według sondażu - Nowoczesna i PSL weszłyby do Sejmu, gdyż partie te uzyskają razem z PO 28,5 proc. głosów. Odebrałyby jednocześnie głosy między innymi partii Kukiz'15, która nie przekroczyłaby progu wyborczego. 

Zjednoczenie opozycji zwiększyłoby tym samym poparcie dla PiS o 2 punkty, które wzrosłoby do prawie 42,5 proc. 

 

Czytaj także:

Lichocka: Polacy ze swoim sposobem bycia, ani „Wyborczej”, ani TVN-owi, ani innej postkomunie przerobić się nie dadzą, się to nie uda

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze