Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chopin wraca do Paryża! Startuje cykl festiwalu "Chopin w ogrodzie"

am 12:22 16 czerwca 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
W niedzielę w stolicy Francji rozpoczyna się już po raz dziesiąty festiwal muzyczny na wolnym powietrzu pod tytułem „Chopin w ogrodzie”. Jest to cykl koncertów chopinowskich organizowany przez miasto stołeczne Warszawa, przez stolicę Francji, Stołeczną Estradę oraz Instytut Polski w Paryżu.

Przez pięć niedziel Paryżanie i turyści, będą mogli posłuchać muzyki Fryderyka Chopina, który urodził się w Żelazowej Woli, a zmarł w Paryżu. 

Kolejny już raz festiwal odbywa się w jednym z parków stolicy Francji – Parku Montsouris – naprzeciwko tętniącego życiem międzynarodowego miasteczka uniwersyteckiego. Do 2017 roku utworów Chopina można było słuchać w Ogrodzie Luksemburskim. 

Cykl koncertów rozpocznie występ absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu – Jacka Kortusa. Wykona on między innymi walca i mazurka. 

Tegoroczną edycję ujęto pod hasłem „Warszawa zaprasza się do Paryża”. Przy okazji wydarzenia przewidziano liczne atrakcje towarzyszące. W ramach cyklu Teatru Telewizji Polskiej będzie można obejrzeć nagranie przedstawienia opowiadającego o pierwszych miesiącach Chopina w Paryżu. 

Za kilka dni natomiast będzie można posłuchać polskiej muzyki od Moniuszki po współczesną muzykę kameralną. Teatr Lepic wystawi muzyczny spektakl „Kochankowie z Warszawy”, zaś w związku z 80. rocznicą wybuchy II wojny światowej przygotowano wystawę fotografii Amerykanina Juliena Bryana związanych tematycznie z oblężeniem Warszawy we wrześniu 1939 roku.

Źródło: IAR, Institut Polonais

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - GADOWSKI, HERUDZIŃSKI, KARNKOWSKI - PO CZEKA TERAZ 4 LATA POSTU. ONI TEGO ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze