Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Choinka bożonarodzeniowa udekorowana? Wilno wysoko stawia poprzeczkę! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

am 12:26 2 grudnia 2018
facebook.com
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Przypominają o tym instalacje, które wraz z początkiem grudnia pojawiają się na ulicach miast. W litewskim Wilnie jednym z najbardziej popularnych symboli tworzących świąteczny klimat jest wielka choinka na placu Katedralnym.

Zapalenie światełek na najważniejszej litewskiej choince przyciągnęło na Plac Katedralny tłumy mieszkańców Wilna. - Ludzie z dziećmi przychodzą, jest fajna zabawa, koncert - powiedział Polskiemu Radiu Artur Ludkowski, wileński radny. - Kilkukrotnie nasze drzewko było prezentowane w europejskich i światowych środkach masowego przekazu - dodaje polityk. 

- Dzięki temu w grudniu do miasta przyjeżdża dwa razy więcej turystów niż zazwyczaj - mówił mer Wilna Remigijus Šimašius.

Drzewko to tak naprawdę instalacja artystyczna, na którą składa się metalowy stelaż oraz gałązki, ozdoby i lampki. Podobnie jak przed rokiem choinka ma 27 metrów wysokości. Do jej przystrojenia wykorzystano prawie 5 kilometrów kabla z lampkami, których światło widoczne jest z pokładu lądujących w stolicy Litwy samolotów. Wyjątkowa iluminacja nawiązuje do dzwonnicy katedralnej i składają się na nią podświetlone wizerunki zegarowych tarcz. Wokół drzewek od dziś do 7 stycznia czynne są także miasteczka bożonarodzeniowe.

 

Źródło: IAR, facebook.com

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze