Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chiny przygotowują się do uruchomienia własnego systemu GPS

KW 16:23 22 czerwca 2020
pixabay.com
Chiny przygotowują własny system GPS, który pozwoli im na budowanie suwerenności cyfrowej. Takie informacje podał serwis stacji CNBC.

W Chinach trwają ostatnie przygotowania do wysłania na orbitę okołoziemską ostatniego satelity, który wejdzie w skład systemu odpowiedzialnego za stworzenie chińskiego systemu GPS. Jest to spowodowane tym, że kraj chce się uniezależnić od technologii globalnej nawigacji satelitarnej, której dystrybutorem jest USA.


Według informacji serwisu rozwój swojej sieci GPS pozwoli Chinom na uniezależnienie się w zakresie działania systemów militarnych, które będą mogły sprawnie działać nawet w razie otwartego konfliktu z USA i odcięcia od kontrolowanych przez Stany Zjednoczone usług nawigacji. Dodatkowo takie działania spowodują zwiększenie wpływów w sektorze technologicznym.


CNBC podało informacje, że satelita Beidou, która będzie obsługiwać system, będzie składać się z 30 elementów, które będą gotowe nie tylko do obsługi nawigacji, ale także wymiany komunikacji elektronicznej.


Beidou miał być wysłany na orbitę w tym tygodniu, jednak z powodów technicznych start odwołano i przełożono na inny termin.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze