Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Chiny nie są już łagodnym partnerem handlowym, na jaki Zachód liczył"

DZ 11:15 1 grudnia 2020
Minister Spraw Zagranicznych Wang Yi wavesPAP
Mamy nadzieję, że NATO będzie w dalszym ciągu „właściwie oceniało” Chiny i utrzyma racjonalne spojrzenie na rozwój tego kraju – powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying. Zaznaczyła, że Pekin jest gotowy do równego dialogu z Sojuszem.

Według doniesień agencji Reutera we wtorek opublikowane zostanie sprawozdanie ze 138 propozycjami reformy NATO. Choć Rosja pozostanie w kolejnej dekadzie głównym adwersarzem Sojuszu, w dokumencie zapowiedziano też poświęcanie większej uwagi rozwojowi Chin i wzrostowi potęgi militarnej tego kraju.

- Chiny nie są już łagodnym partnerem handlowym, na jaki Zachód liczył. Są wschodzącą potęgą naszego stulecia, a NATO musi się przystosować – powiedział cytowany przez agencję Reutera dyplomata, który czytał sprawozdanie.

Komunistyczne władze Chin utrzymują, że ich rozwój jest pokojowy i korzystny dla całego świata, a zbrojenia służą wyłącznie obronności. Zapowiadają jednak stanowczą ochronę suwerenności kraju, a za jej naruszenie uważają między innymi utrzymywanie kontaktów z rządem Tajwanu, który uznają za część terytorium ChRL.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze