Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chiny mają nowoczesną broń, która stworzy skuteczny aparat kontroli praworządności

sm 13:47 16 sierpnia 2017
Chińskie władze chętnie korzystają z najnowszych osiągnięć techniki aby usprawnić działanie państwa. W ramach rozwoju metod związanych ze sztuczną inteligencją (AI-artificial intelligence), tzw. systemów uczących się, wdrażane na użytek publiczny są m. in. technologie rozpoznawania twarzy oraz analizy predykcyjnej. Władze mają nadzieję na stworzenie skutecznego aparatu kontroli praworządności, dzięki któremu lokalne siły porządkowe zostaną powiadomione o osobach stanowiących potencjalne zagrożenie, zanim zdecydują się one na popełnienie przestępstwa.

Selekcji dokonywać mają wyspecjalizowane algorytmy na podstawie analizy zachowania obserwowanej jednostki oraz wszelkich dostępnych na jej temat informacji. Wprowadzane rozwiązanie już zostało okrzyknięte współczesnym „raportem mniejszości”, w nawiązaniu do popularnego filmu fantastycznego Stevena Spielberga. Film kreślił wizję niedalekiej przyszłości, w której ludzkość dysponowała systemem umożliwiającym przewidywanie przyszłych zbrodni zanim zostały one popełnione.

Cloud Walk, spółka z siedzibą w Guangzhou, dostarcza oprogramowania na potrzeby przedsięwzięcia. W szczególności skupia się na technologii rozpoznawania twarzy oraz mechanizmie śledzącym odwiedzane przez jednostki miejsca, na podstawie których obserwowanemu obywatelowi nadawany jest stopień zagrożenia. Jak wyjaśnia jeden z przedstawicieli firmy, osoby często odwiedzające sklepy z bronią czy węzły transportowe zostaną przez system zgłoszone jako „potencjalnie niebezpieczne”. „Oczywiście jeżeli ktoś kupi nóż kuchenny w sklepie nic mu nie grozi. Jednak jeśli taka osoba kupi także worek, a później młotek, staje się ona podejrzanym”. Oprogramowanie Cloud Walk jest zintegrowane z policyjnymi bazami danych już w ponad pięćdziesięciu miastach i prowincjach.

Wśród technik stosowanych do wczesnego wykrywania przestępstw znajduje się także „osobista re-identyfikacja”, polegająca na rozpoznawaniu tej samej osoby w różnych miejscach, niezależnie od ubioru czy używanego zakrycia twarzy. „Dzięki temu możemy typować podejrzane osoby przechadzające się tam i z powrotem na tym samym obszarze. Możliwe jest także odtworzenie wcześniejszych punktów pobytu oraz trasy, jaką dana osoba przebyła”, wyjaśnia profesor Leng Biao zajmujący się tym zagadnieniem.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze