Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chciał na rowerze dojechać do Tajlandii. Interweniowała Straż Graniczna

M.N. 7:50 8 listopada 2019
pixabay.com
31-letniego obywatela USA, podróżującego na rowerze, zatrzymał przy zielonej granicy z Ukrainą patrol Straży Granicznej z Medyki w woj. podkarpackim. Mężczyzna chciał na rowerze dojechać do Tajlandii.

Jak poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor, do zdarzenia doszło w środę na odcinku zielonej granicy, za który odpowiada placówka SG w Medyce.

 

- Patrol zwrócił uwagę na osobę, która jadąc polnymi drogami na rowerze, kieruje się do granicy państwowej. Wszelkie okoliczności wskazywały, że chce nielegalnie przekroczyć granicę z Polski na Ukrainę - przekazała mjr Elżbieta Pikor.

Dodała, że obcokrajowiec został, po krótkim pościgu, zatrzymany kilkanaście metrów od linii granicy. Na podstawie dowodu osobistego, wydanego przez władze USA, który mężczyzna miał przy sobie, strażnicy ustalili jego tożsamość.

Mjr Elżbieta Pikor dodała, że cudzoziemiec tłumaczył, że zamierzał przekroczyć zieloną granicę i dotrzeć do Lwowa. - Nie miał świadomości, że jest na zewnętrznej granicy UE. Miał zamiar jednośladem dotrzeć to Tajlandii. Podał ten kraj jako miejsce stałego zamieszkania - mówiła rzeczniczka.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze