Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chaos podczas obrad ws. wyboru nowych sędziów TK. Kukiz: Mamy dziś do czynienia z żenującym spektaklem

zm 16:44 2 grudnia 2015
Telewizja Republika
– Platforma krzyczy na sali obrad "Precz z komuną", nie wiem czy przeciwko sobie krzyczy, czy przeciwko komu – mówił w krótkiej konferencji w przerwie obrad lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz.

– To z czym mamy dzisiaj do czynienia, to żenujący spektakl, trudno to inaczej nazwać – komentował kłótnie na sali obrad Paweł Kukiz. – Platforma krzyczy na sali obrad "Precz z komuną", nie wiem czy przeciwko sobie krzyczy, czy przeciwko komu – mówił muzyk i szef klubu Kukiz'15.

Kukiz i Stanisław Tyszka komentowali chaos panujący podczas obrad w krótkiej przerwie.

Cyrk, a nie parlament

Jak stwierdził lider ugrupowania, w związku z tą sytuacją jak najszybciej powinny zostać podjęte prace nad nową konstytucją.  – Temu hasłu (stworzenia nowej konstytucji - red.) jesteśmy wierni i będziemy aż do końca – stwierdził Kukiz. Jak dodał, w obecnej sytuacji "możemy mieć do czynienia z ogromnym kryzysem państwowości".

– Na razie mam cyrk, a nie parlament, to jest bitwa klanów partyjnych, z jednej strony PO, Nowoczesna, a z drugiej strony PiS – komentował Stanisław Tyszka. – My nie chcieliśmy w tym cyrku uczestniczyć, więc nie zgłosiliśmy swoich kandydatów do TK – dodał polityk.

Dzisiaj Sejm ma głosować nad wyborem nowych pięciu sędziów trybunału, po tym jak powołani w październiku sędziowie (wybrani głosami koalicji PO-PSL) został w zeszłym tygodniu odwołani w związku z kontrowersjami związanymi z nowelizacja ustawy o TK.

Wczoraj odbyło się spotkanie prezydenta z szefami klubów PiS, PO, PSL i .Nowoczesnej oraz prezesami Trybunału Konstytucyjnego. Na kilka godzin przez końcem okresu zgłaszania kandydatów do TK, przedstawiciele partii rozmawiali z Andrzejem Dudą o sytuacji związanej z wyborem członków Trybunału. Czytaj więcej

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze