Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cenckiewicz podsumował scenę „Kleru”! „Prostacka zagrywka na zohydzenie czegoś, co nie nadaje się na krytykę jakąkolwiek”

pmb 11:01 30 września 2018
Zrzut ekranu z serwisu YouTube/KinoSwiatPL
Film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego rozbudza ogromne emocje w polskim społeczeństwie. Niedawna obecność starego propagandysty Jerzego Urbana na premierze, wszechobecne ataki na Kościół, media społecznościowe zalane informacjami o „Klerze”... W całym tym huraganie warto przeczytać słowa Sławomira Cenckiewicza, który film widział i napisał rzecz niezwykle istotną.

„Kler”: historia kapelana Solidarności/pedofila i scenka z odprawianej przez niego Mszy za Ojczyznę wzorowana na obrazach z żoliborskiego kościoła i Mszy celebrowanych przez bł. ks. Popiełuszkę – prostacka zagrywka na zohydzenie czegoś, co nie nadaje się na krytykę jakąkolwiek

– napisał na Twitterze historyk.

 

Myślę, że właśnie to najbardziej docenił Urban – dodał później.

 

Kiedy przyglądałem się tej scence to przypomniałem sobie te wszystkie ataki na mnie za rzekome niszczenie pamięci o Solidarności (poprzez ukazanie przeszłości Wałęsy). Dzisiaj tamtym krytykom podoba się „Kler”, w którym skojarzenie: kapelan-pedofil-Solidarność jest faktem „Kler” – napisał Cenckiewicz.

 
 
 
Słowa warte zapamiętania.

Źródło: twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze