Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Celowe podpalenia w Australii. 183 osoby ukarane

K.B. 13:16 9 stycznia 2020
Gigantyczne pożary pustoszące Australię to nie tylko skutek mniejszych niż średnie opadów deszczu i wyższych temperatur. Policja zatrzymała 24 osoby celowo podpalające busz - informuje CNN.com.

Australijska policja od listopada prowadzi działania w związku z pożarami lasów. Jej działania objęły dotychczas 183 osoby, 40 z nich jest nieletnich.

Kary były różne i wahały się od upomnień i pouczeń aż do postawienia zarzutów kryminalnych. 53 osoby zostały upomniane lub ukarane za nieprzestrzeganie zakazu wzniecania ognia, a 47 za pozostawienie na ziemi niedopałka papierosa lub zapałki.

24 osobom postawiono zarzuty umyślnego wzniecania ognia - informuje CNN.com.

W pożarach, które pustoszą Australię od miesięcy, zginęło dotychczas 27 osób. Ogień strawił już 10,3 miliona hektarów lasów - obszar wielkości Korei Południowej.

W Nowej Południowej Walii i sąsiedniej Wiktorii ogień zniszczył prawie 1900 domów. W tych dwóch stanach w sumie jest 176 pożarów - 137 w Nowej Południowej Walii i 39 w Wiktorii.

Nowa Południowa Walia należy do stanów najbardziej poszkodowanych przez pożary. Tysiące ludzi musiało porzucić swoje domy i się ewakuować. Ogłoszono tam stan wyjątkowy. Władze zarządziły przymusową ewakuację mieszkańców. W akcji uczestniczy wojsko.

Źródło: Pr24, Media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze