Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Celnicy będą protestować przed Ministerstwem Finansów. "Nasz protest jest wyrazem odpowiedzialności Służby Celnej za dobro i przyszłość"

kg 13:16 12 maja 2016
WIKIPEDIA/ADAM-DALEKIE-POLE/CC BY-SA 3.0
Jutro przed siedzibą Ministerstwa Finansów odbędzie się protest Służby Celnej, która sprzeciwia się ingerencji resortu w obszar ustawowych zadań Służby Celnej. "Działania te przyniosą przede wszystkim negatywne skutki dla Kraju, budżetu i bezpieczeństwa obywateli, a ponadto są sprzeczne z programem i zapewnieniami Prawa i Sprawiedliwości oraz Prezydenta RP" – twierdzą związkowcy.

Celnicy zarzucają ministrowi finansów, że dąży do demontażu Służby Celnej poprzez utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej pomimo tego, że Prawo i Sprawiedliwość wykreśliło tę koncepcję ze swojego programu.

Ponadto związkowcy uważają, że Paweł Szałamacha "nie podjął zapowiadanych przez PiS działań w kierunku uszczelnienia systemu podatkowego, marginalizacji szarej strefy i przestępczości zorganizowanej działającej w sferze zadań Służby Celnej".

Związkowcy podkreślają jednak, że nie jest to protest przeciwko rządowi, ale przeciwko nieudolności Ministerstwa Finansów oraz demontażowi jednej ze strategicznych służb w kraju.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze