Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBŚP uwalnia Wrocław od narkotyków. 11 osób aresztowanych, zabezpieczono broń, amunicję i środki psychoaktywne

PR 9:29 24 czerwca 2019
fotografia ilustracyjnacbsp.policja.pl
Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przestępstwa narkotykowe. Podczas akcji zabezpieczono broń, amunicję i narkotyki. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani członkowie grupy, w wyniku sprzedaży narkotyków, mogli zarobić prawie 2,5 mln zł.

W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od czerwca 2015 roku do września 2018 roku głównie na terenie Wrocławia.

W tym czasie członkowie grupy, wprowadzając do obrotu marihuanę, amfetaminę, mefedron, kokainę oraz MDMA, mogli zarobić prawie 2,5 mln zł.  

Funkcjonariusze rozpoczęli działania w niedzielę (9.06.2019), zatrzymując 8 osób. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli broń palną oraz amunicję. Dodatkowo u trzech osób znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy, heroiny i haszyszu. Dalsze działania w tej sprawie funkcjonariusze przeprowadzili w kolejnych dniach. W ich wyniku zatrzymali następnych 3 podejrzanych. 

W ramach tej akcji do sprawy łącznie zatrzymano 11 osób, które w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji, handlu oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. 

 

Czytaj także:

Koniec z wyłudzaniem VAT! 6 osób zatrzymanych za wyłudzenie ponad 30 mln zł

CBŚP zatrzymało 10 osób. Wyłudzili 21 mln złotych na inwestycje rolnicze

 

Źródło: cbsp.policja.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze