Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBŚP: rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej. Przejęto bardzo silny narkotyk syntetyczny

ASy 8:53 14 grudnia 2020
Przejęto wszystkie nielegalne substancjeCBŚP
CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Krakowie doprowadziła do rozbicia grupy, której członkowie są podejrzani o przemyt, przetwarzanie i rozprowadzanie narkotyków na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.
W śledztwie oskarżono już dziewięciu podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie. Podczas działań policjanci przejęli broń, tabletkarkę i narkotyki, w tym 3-CMC, bardzo silny narkotyk syntetyczny.

Z ustaleń wynika, że grupa mogła działać od 2019 roku, wprowadzając w obieg na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego znaczne ilości narkotyków, przede wszystkim amfetaminę, tabletki ecstasy czy mefedron. Trzon stanowili pseudokibice trzech różnych klubów sportowych.

Proces namierzania dilerów trwał od czerwca br., kiedy to policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn przemycających kokainę z Holandii do Polski. Przejęto 0,5 kg kokainy i 0,6 kg 3-Chlorometkatynonu (3-CMC). Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na ponad 187 tys. zł. 

W minionym tygodniu policjanci z krakowskiego CBŚP, wspierani przez CBŚP z Rzeszowa i Opola oraz małopolskich kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali osiem osób, z czego siedem jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy, marihuanę i haszysz, do badań trafią także dwie jednostki broni wraz z amunicją. Policjanci przejęli także profesjonalną tabletkarkę służącą do produkcji tabletek ecstasy. Na jednej z przeszukiwanych posesji funkcjonariusze znaleźli również dwa skradzione motocykle i rower.

Nadzorujący śledztwo prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie przedstawił już siedmiu zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie licznych przestępstw narkotykowych, jeden z zatrzymanych będzie odpowiadał również za kierowanie tą grupą. Jedna osoba usłyszała zarzut posiadania narkotyków.

Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za przetwarzanie i przemycanie narkotyków grozi nawet do 15 lat więzienia.

3355510_670

 

Źródło: CPŚP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze