Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBS News sprostowało skandalicznego newsa szkalującego Polskę. Miejmy nadzieję, że zapamiętają tę lekcję

PR 9:27 29 stycznia 2019
zrzut ekranu: twitter.com/CBSNews
Ambasada RP w Stanach Zjednoczonych podziękowała w poniedziałek na Twitterze amerykańskiej stacji CBS News za sprostowanie dotyczące użycia przez nią określenia "polski obóz śmierci" wobec Auschwitz. - Nie było polskich obozów zagłady. Auschwitz był obozem nazistowskich Niemiec w okupowanej Polsce – napisało CBS News.

 

Wczoraj informowaliśmy, że amerykańskie CBS News zamieszczając w mediach społecznościowych materiał dotyczący uroczystości podczas Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, użył skandalicznych, nieprawdziwych słów, z którymi od lat Polska musi się zmagać.

Po interwencji konsula w Nowym Jorku, stacja zamieściła sprostowanie, z materiału usunięto skandaliczne słowa i zamieszczono komentarz.

- Wcześniejsza wersja tego Tweeta głosiła, że obóz Auschwitz był "polskim obozem zagłady". Nie było polskich obozów zagłady. Auschwitz był obozem nazistowskich Niemiec w okupowanej Polsce – napisało CBS.

Polska Ambasada w USA podziękowała CBS News za ważną korektę wskazując, że dzięki dokładnemu zachowaniu historii Holocaustu czcimy pamięć o milionach, którzy cierpieli w tych mrocznych czasach.

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze