Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„CBS News” dalej się nie nauczył! Konsul reaguje na skandaliczny wpis i fałszowanie historii

PR 10:40 28 stycznia 2019
twitter.com/CBSNews
Informacja o uroczystościach podczas Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, pojawiła się w amerykańskim medium ze skandaliczym wydźwiękiem. "Dziesiątki byłych więźniów Auschwitz wróciło do polskiego obozu śmierci na obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu" - brzmi jeden z napisów na wideo umieszczonym na oficjalnym koncie CBS News na Twitterze. Pojawiły się także doniesienia, że w trakcie przemówienia premiera Mateusza Morawieckiego, amerykańska telewizja posłużyła się określeniem "naziści", zamiast tego użytego przez premiera słowa: "Niemcy".

 

 

Na twitterowym koncie CBS News pojawił się w niedzielę materiał związany z obchodzoną tego dnia rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz. Poraz kolejny, w przestrzeni publicznej wybrzmiało, że obozy były Polskie.

 - Dziesiątki byłych więźniów Auschwitz wróciło do polskiego obozu śmierci na obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu - brzmi jeden z napisów w opublikowanym filmie.

 

Telewizja CBS relacjonując uroczystości 74. rocznicy wyzwolenia Auschwitz przekazała - tłumacząc przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego, zastąpiła użyte przez szefa rządu słowo "Niemcy" słowem "naziści".

Na taką, zafałszowaną relację zareagowali internauci, wpisując w komentarzach hasztag #GermanDeathCamp.

 

 

Pod wpisem na Twitterze zaczęły pojawiać się komentarze internautów opatrzone hasztagiem #GermanDeathCamp.

Na skandaliczny post zareagował już konsul w Nowym Jorku - polecił dziennikarzom stacji poradnik dotyczący tego, jak prawidłowo powinno się opisywać obozy zagłady.

Źródło: twitter.com/CBSNews

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze