Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBOS: 53 proc. Polaków przeciwko przyjmowaniu uchodźców. Za m.in. elektorat PO i .Nowoczesnej

ds 15:45 8 grudnia 2016
– 53 proc. Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi, 43 proc. uważa, że nasz kraj powinien udzielić im schronienia, a 4 proc. nie ma zdania na ten temat – wynika z najnowszego badania CBOS.

Stosunek do przyjmowania uchodźców jest dziś bardziej pozytwny, niż miesiąc temu (październik 54 proc.). Nadal jednak jest to ponad połowa Polaków (listopad 53 proc.). Za udzieleniem schronienia uchodźcom z krajów objętych konfliktami zbrojnymi jest 43 proc. badanych. 3 proc. nie ma na ten temat żadnego zdania.

"Przeważająca część zwolenników przyjmowania w Polsce uchodźców (38 proc.) jest zdania, że powinniśmy ich przyjmować tylko do czasu, kiedy będą mogli wrócić do kraju pochodzenia, a jedynie co dwudziesty (5 proc.) twierdzi, że powinniśmy im pozwolić na osiedlanie się w Polsce" – czytamy w raporcie.

Z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika również, że stosunek do przymowania imigrantów jest mocno upolityczniony. Najbardziej sprzeciwiają się temu zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości oraz ugrupowania Kukiz'15. Swoje poparcie dla takich działań wyraża natomiast głownie elektorat Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej oraz SLD.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-13 listopada br. na liczącej 1019 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze